Livigno Doprava

Do střediska Livigno vedou pouze tři cesty:

  1. Placeným tunelem "Munt-La Schera" - tunel je otevřen denně 24h pro střídavý provoz řízený semafory. Vyjímkou jsou všechny soboty počínaje 1.12., kdy je do 10 hodin dopoledne tunel otevřen POUZE PRO VÝJEZD z Livina, od 11 do 18 hodin POUZE PRO NÁJEZD do střediska Livigno a od 18 hodin pak dále pokračuje sřídavý provoz řízený semafory. Cena za průjezd osobního vozu při zakoupení zpátečního průjezdu je v sobotu 42 € a v ostatních 35 €. Od 20:00 hodin se cena průjezdem tunelu zvyšuje o 2 €.
  2. Přes průsmyk Foscagno (2 291m), směr z Itálie přes Bormio.
  3. Přes průsmyk Forcola (2 315m) -  otevřen jen v létě),

Z dlouholetých zkušeností doporučujeme při sobotním nástupu vyjet z ČR brzy ráno (kolem 5. hodiny). S velkou pravděpodobností se tak vyhnete zácpám v Německu, Rakousku i Švýcarsku.

Nejrychlejší cesty do střediska Livigno vedou:

  1. Po dálnici přes Mnichov, Innsbruck, přes Landeck směr Svatý Mořic do Zernez, kde se odbočí na Livigno po normální horské silnici
  2. z Mnichova na GaPa, po normální silnici přes Landeck směr Svatý Mořic do Zernez, kde se odbočí na Livigno po normální horské silnici.

Pro vypočítání podrobné trasy klikněte na náš odkaz Plánovač tras.

Livigno - městská doprava

Město Livigno je chytře protkáno systémem bezplatných skibusových linek. Jsou zde 3 linky: modrá, červená a žlutá - viz schéma níže.

Autobusy jezdí po celé oblasti Livigno celý den v rozmezí 7:30 - 20:00. Tyto linky můžete využít ZDARMA.