Lyžování v Livignu

V Livignu na vás čeká 115km sjezdovek všech obtížností (12 černých, 37 červených a 29 modrých). Lyžování v Livignu je možné na obou stranách údolí; pro jednotlivé názvyse používají názvy Mottolino a Carosello. Při nepřízni počasí a nedostatku sněhu má Livigno zařízení na pokrytí 70% sjezdovek technickým sněhem.

Pro běžkaře je v Livignu k dispozici 40km perfektně upravených tratí.

Pro snowboardisty:

Snowpark Mottolino - považován za jeden z nejkrásnějších funparků v Evropě.

Snowpark najdete 100km od konečné stanice hlavní kabinové lanovky. Má několik částí, každou postavenou tak, aby vyhovovala určité urovni pokročilosti. Park nabízí skvělé skoky, rampy, dráhy, otočky, vše v různých velikostech a obtížnostech. Právem je pak považován za jeden z nejlepších v Evropě a není vyjímkou, že zde potkáte ty nejlepší borce.

Park je denně udržován 4 rolbami a speciálním vybavením pro tvarování skoků a ramp. Schopný tým, který na snowparku denně pracuje, vede Mino - pravý sněhový guru.

Snowpark Carosello 3000

Snowpark najdete téměř ve 3 000 m.n.m., 100m pod konečnou stanicí kabinové lanovky, vedle sjezdovky "Polvere". Park nabízí skvělé skoky, rampy, dráhy, otočky a mnoho dalšího adrenalinového vyžiít, vše dokonale připravené pro pokročilé i začátečníky. Specialitou parku je pak "bag jump" neboli skok do obřího nafukovacího pytle, který je nejen velkým zážitkem, ale také nejbezpečnějším způsobem, jak se naučit jednotlivé triky.

Vleky v Livignu

  • 6 kabin
  • 13 vícemístních sedaček
  • 11 vleků

Dohromady 30 lanovek během hodiny přepraví až 47 300 lyžařů. Převýšení od nejnižší dolní stanice vleku CASSANA (1 816m) k nejvyšší horní stanici lanovky BLESACCIA (2 798m) je 982m. Nejdelší lanovka v Livignu je dvousedačka na Monte della Neve jejíž délka je 2 071m. Celkový výškový rozdíl všech lanovek a vleků v Livignu je 7 456m.

Večerní lyžování se koná pravidelně každý čtvrtek na svahu ........ a to v časovém rozmezí 20:30 až 22:30.